شیوه ثبت شرکت در ایران مرحله به مرحله

شیوه ثبت شرکت در ایران مرحله به مرحله

شیوه ثبت شرکت در ایران مرحله به مرحله

Blog Article

شیوه تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام
آغاز
شروع کسب و کار در ایران یکی از مهم‌ترین اقدامات برای شروع تجارت است. در این راهنما، به شما توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را ثبت کنید.
انواع مختلف شرکت‌های تجاری در ایراندر ایران، گونه‌های متنوع شرکت‌های کسب و کار وجود دارد که هر نوع ویژگی‌ها و شرایط ویژه خود را دارند. در این راهنما، به معرفی اصلی‌ترین انواع شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی بزرگ
یکی از شرکت‌های کسب و کار در ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این گونه شرکت، اعتبار به سهام تجزیه می‌شود و افراد می‌توانند سهم را بخرند و در سود و ضرر کسب و کار شریک شوند.

شرکت سهامی محدود
مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار، شرکت سهامی محدود است. در این گونه بیزینس، بودجه به سهم‌ها بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد سهامداران محدود است و سهم قابل معامله در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت محدود
شرکت مسئولیت محدود، نوع دیگری از شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران است. در این نوع بیزینس، مسئولیت‌ها سهامداران به اندازه بودجه سرمایه‌گذاری شده در شرکت محدود می‌شود و سهامداران در صورت دیون کسب و کار، فقط به اندازه سرمایه وارد شده مسئول خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت تضامنی یکی از شرکت‌های کسب و کار هست که در آن، مسئولیت اعضا به اندازه همه قروض شرکت می‌باشد. در این گونه بیزینس، هر یک از سهامداران مسئولیت‌ها نامحدودی در برابر قروض کسب و کار دارند.

شرکت نسبتی
شرکت نسبتی گونه دیگری از شرکت‌های کسب و کار است که در این نوع، مسئولیت‌ها شرکا به مقدار سهم الشرکا هر یک از آنها در بیزینس نسبت به تمام قروض کسب و کار محدود می‌شود.

شرکت همیاری
شرکت همیاری یکی از شرکت‌های کسب و کار می‌باشد که با هدف تامین نیازهای شرکا و افزایش شرایط اقتصادی اعضا تشکیل می‌شود. در این گونه بیزینس، سود و زیان به اندازه مشارکت اعضا تقسیم می‌شود.

جمع‌بندی
در این مطلب، با انواع مختلف شرکت‌های تجاری در ایران شناخت پیدا کردیم. هر یک از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند که بسته به نیازها و هدف‌ها می‌توانید نوع شرکت خود را برگزینید.


اولین گام: انتخاب نام شرکت
گام ابتدایی در روند تاسیس شرکت، تعیین یک نام برای کسب و کار است. نام بیزینس باید منحصر به فرد باشد و با نام‌های دیگر تفاوت داشته باشد.

گام دوم: تدوین اساسنامه
در این مرحله، باید اساسنامه کسب و کار خود را تنظیم کنید. اساسنامه شامل جزئیات سهامداران، نوع فعالیت، بودجه اولیه و موارد دیگر است.

مرحله سوم: ثبت در سامانه ثبت شرکت‌ها
بعد از تنظیم اساسنامه، باید مشخصات شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها وارد کنید. جهت این اقدام، باید به پورتال رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه کنید.

مرحله چهارم: گرفتن مجوزهای مورد نیاز
با توجه به نوع کسب و کار کسب و کار، ممکن است نیاز به گرفتن مجوزهای متعدد از سازمان‌های مختلف داشته باشید. این مدارک شامل گواهی بهداشت، مجوزهای زیست محیطی و مجوزهای فنی می‌شود.

پنجمین گام: باز کردن حساب بانکی
مرحله پایانی، افتتاح یک حساب بانکی به نام کسب و کار است. این حساب برای تراکنش‌های مالی و کنترل مالی کسب و کار ضروری است.

نتیجه‌گیری
ثبت شرکت در کشور ایران با در نظر گرفتن مراحل ذکر شده ممکن است. آرزو می‌کنیم این مقاله برای شما عزیزان مفید باشد و بتوانید کسب و کار خود را به آسانی تاسیس کنید.

منبع : ثبت شرکت ونک

Report this page